Equazen®-i lugu saab alguse merest

Equazen® on looduslikku päritolu tootesari, mille tasakaalustatud koostises on vastutustundlikult hangitud kalaõlist ning kuningakepiõlist saadud polüküllastumata oomega-3- ja oomega-6-rasvhapped (PUFA-d).

Kahte tähtsat Equazen®-i tootes sisalduvat oomega-3-rasvhapet eikosapentaeenhapet (EPA) ja dokosaheksaeenhapet (DHA) leidub kalades. Rasvhappeid toodavad külmas merevees vohavad vetikad. Oomega-3-rasvhapped jõuavad toiduahelas ülespoole ja neid ekstraheeritakse Equazen®-i jaoks.

EPA ja DHA kogus kalas sõltub mitmest tegurist, sealhulgas kalaliigist, püüdmise aastaajast ja saagi geograafilisest asukohast. Õli pärineb jätkusuutlikest kalaallikatest nagu sardiinid, anšoovised ja makrellid, mis sisaldavad suures koguses looduslikke oomega-3-rasvhappeid.

Kalavarusid säästev hankimine

 • Rahvusvaheline sõltumatu järelevalveasutus kinnitab, et Equazen®-i tootesarjas kasutatud kalaõli vastab Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) suunistele.
 • Kalaõli töötlemisel Euroopas järgitakse heade tootmistavade (GMP) standardeid – rahvusvaheliselt kehtivaid juhiseid –, mis tagab kõigi partiide ühtlase ja hea kvaliteedi.

 • Püütud kalad elavad ainult ühe hooaja: nii minimeeritakse nende kudede saastumine soovimatute kemikaalidega.

 • Igal aastal kehtestab kalapüügi eest vastutav kohalik juhtorgan aastase püügikvoodi. Väljaspool kalapüügihooaega kehtib jõustatud keeld. Lisaks kontrollitakse rangelt võrgusilmade suurust, et minimeerida liiga väikeste kalade (noorkalade) püüdmise võimalust.

 • Igast kalaõli partiist võetakse proovid, mida analüüsitakse keskkonna saasteainete suhtes. Equazen®-i tootevalik on täielikult kooskõlas EL-i rangete kvaliteedi tagamise, toiduohutuse ja saastumisega seotud õigusaktidega.

 • Valmistoodete juhuslike partiide proovid saadetakse ka sõltumatutele uurimisasutustele, et kinnitada õlide tavapärase kontrolli tulemusi.

 • Equazen®-i kalaõli tarnijad on saanud vastutustundliku ja kalavarusid säästva hankimise märgise „Friend of the Sea“.

Muundumine: kaladest kalaõliks

PESEMINE
Pestakse välja vabad rasvhapped ja muud tarbetud vees lahustuvad valgud.

KÜLMUTAMINE
Liigsete küllastunud rasvade (steariinide) eemaldamine külmkoorimise protsessis. Selles protsessis jahutatakse õli temperatuurile alla nulli ja see põhjustab steariinide eraldumise. Õli on nüüd selgem ja veelgi puhtam. Lisaks tagab see protsess EPA ja DHA absoluuttaseme tõusu õlis.

FILTREERIMINE
Valkude ja muude lenduvate, õlile kala lõhna andvate ainete eemaldamine.

DESODOREERIMINE
Õli vakumeeritakse ja puhutakse läbi auruga 20 atm rõhu all. Kala maitset on nüüd vaid vaevu tunda.

Equazen® on mere sõber

 • Friend of the Sea (FOS) on mittetulundusühing, mille missiooniks on mereelupaikade säilitamine.

 • FOS järgib FAO suuniseid merekalapüügist pärit kala ja kalandustoodete ökomärgiste kasutamise kohta. Eelkõige vastavad FOS-i kriteeriumid artikli 30 suunistele, lubades kasutada märgist ainult neil toodetel, mis ei ole valmistatud ülepüütud kalavarudest.

 • Praegu on see kõige tunnustatum mereandide säästva majandamise sertifitseerimissüsteem maailmas, mis on hinnanud üle 10 miljoni tonni looduslikust kalast ja 500 000 tonni tehistingimustes kasvatatud kalast pärit tooteid.

 • Equazen® toetab tarbijate õigust teada toodete päritolu ja seda, kas neid toodetakse merekeskkonda säästval viisil.

Loo teine pool

Equazen®-i viimane oomega-6-rasvhappe komponent gammalinoleenhape (GLA) on saadud kuningakepiõlist.
Kuningakepp (Oenothera biennis L.) on Põhja-Ameerikast pärit kaheaastane taim, mille seemneid kasutatakse GLA-rikaste õlide saamiseks. 

Equazen®-i toodetes sisalduv GLA saadakse külmpressimise teel, kus peamiseks teguriks on temperatuur. 

See kemikaalideta mehaaniline protsess eraldab õli seemnetest ja pähklitest ning on vähem agressiivne alternatiiv tavalisele heksaaniga ekstraheerimismeetodile, mida kasutatakse paljude tavaliste õlide puhul. 

Pressimise ajal saavutatav temperatuur sõltub pähkli või seemne kõvadusest. Mida kõvem on pähkel, seda rohkem survet on vaja õli ekstraheerimiseks, mis omakorda tekitab rohkem hõõrdumist ja suuremat kuumust.

Pressimise ajal ei rakendata välist kuumust ja me kindlustame selle, et temperatuur püsiks madal (andlt; 50 °C). Kuningakepi seemned on geneetiliselt muundamata ja neid kasvatatakse hea põllumajandustava (GAP) kohaselt. 

Ainulaadne rasvhapete kombinatsioon


Equazen®-i ainulaadne ja teaduslikult tõestatud rasvhapete EPA: DHA: GLA kombinatsioon on suhtega 9:3:1. See suhe aitab toetada aju arengut ja tagab rasvhapete tasakaalustatud tarbimise.


Equazen® on kliiniliselt tõestatud tootesari, mis pakub tuge õppimis- ja käitumisprobleemide korral. 

Aitab parandada tähelepanu- ja keskendumisvõimet (1,2)
Suurendades tähelepanu kestvust ja keskendumisvõimet
Aitab parandada õpioskusi (3-5)
Nagu lugemine, kirjutamine ja joonistamine
Toetab ajutegevust (1-6)
Pakkudes aju arenguks vajalikke asendamatuid rasvhappeidEquazen®-i teeb ainulaadseks eriline hoolivus, millega õli looduslikest allikatest hangitakse. Ei lisata sünteetilisi elemente ega kemikaale ja keskkonnast pärinevad saasteained eemaldatakse. Protsess tagab õli struktuuri terviklikkuse säilimise.

EQUAZEN®on toidulisand spetsiifilises kombinatsioonis kvaliteetsetest rasvhapetest, mis on saadud vastutustundlikest allikatest kala- ja kuningakepiõlist. Järjepidev ja range kvaliteedikontroll ning kliinilised uuringud kindlustavad kvaliteetsed tooted.

Viited:
1. Sinn N and Bryan J. J Dev Behav Pediatr. 2007;28(2):82-91
2. Sinn N et al. Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids. 2008;78(4-5):311-26
3. Richardson AJ and Montgomery P. The Oxford-Durham Study: A Randomized, Controlled Trial of Dietary Supplementation With Fatty Acids in Children With Developmental Coordination Disorder. Pediatrics 2005; 115(5):1360–1366
4. Johnson M., et al. Journal of Child Psychology and Psychiatry, 2016
5. Parletta, N., et al. PLEFA 89(2-3): 71-792013
6. Kidd PM. Altern Med Rev. 2007 Sep;12(3):207-27