Öeldakse, et rinnapiima saanud laps omandab immuunsuse ega saa haigeks jääda. Rinnaga toidetav laps omandab immuunsuse esimese kolme elukuu jooksul, kuid ainult osade nohu põhjustavate mikroorganismide vastu. Beebi kasvades omandatud immuunsus nõrgeneb, aga imetamine aeglustab seda nõrgenemist. Esimese kolme elukuu jooksul saab rinnaga toidetav laps nohu, kui nakatub nende patogeenidega, mille suhtes tal immuunsus puudub. Emalt kolme esimese elukuu jooksul omandatud immuunsus ei kaitse last nohu eest, mille võivad põhjustada mitmesugused keskkonnas olevad allergeenid, tolm ja suits.

Beebi jaoks pole nohu mitte ainult nohu - see on raske haigus, kuna ta ei saa nina kaudu hingata, ta ei saa normaalselt rinda imeda ega pudelist toitu võtta. Kahjuks kannatavad imikud esimesel elukuul (vastsündinu perioodil) või kui last ümbritseva keskkonna õhk on väga kuiv, nii ninakinnisuse, kui hääleka hingamise all. Vastsündinu tuleb siia maailma lootevetest. Tema limaskest on olnud üheksa kuud niiskuses, nii et pärast sündi muutub mõnikord nina limaskest väga kuivaks, kuni laps lõpuks uue keskkonnaga kohaneb.

Nii et kõik, mis raskendab või häirib nina kaudu hingamist, muudab lapse ärritatuks ja see paneb vanemad üha rohkem muretsema. Lapsevanemaid võivad aidata oskused, kuidas nina kaudu hingamise raskuste korral korralikult nina eest hoolitseda.

Kandke nohus last süles ja lamamise ajal tõstke peatsiosa kõrgemale – laske tal poolistuvas asendis lamada – see lihtsustab lima ninast välja voolamist. Kui nohu ajal voolab lima ninaneelu, siis hakkab beebi köhima, mis tekitab jällegi ebamugavustunnet ja ärritab last.

Niisutage beebi tuba spetsiaalsete elektriliste õhuniisutitega või kuivatage radiaatori peal niiskeid puhtaid riideesemeid. Ninast lima eemaldamiseks kasutage spetsiaalset pumpa. Kui arst on määranud ninatilgad, kasutage neid alles pärast lima eemaldamist.Kasutage ninatilku ainult arsti ettekirjutuste kohaselt. Ninatilkade kuritarvitamisel võib nina limaskest nendega harjuda. Tilgutage ninna siis, kui laps ei saa nina kaudu hingamise raskuse tõttu magada või ei saa üldse rinda imeda.

Mõned emad kasutavad vanaemade nõuandeid ja tilgutavad lapse nohusesse ninasse rinnapiima. Rinnapiim ei ravi nohu, see ei ahenda nina veresooni. Rinnapiim võib nina sekretsioone paksendada või isegi kuivada ja nina veelgi enam ummistada. Siis tekib veel üks probleem - paksu eritise eemaldamine.
Nii või teisiti, vesise nohu või kinnise nina korral peaksid vanemad esmase asjana nina niisutama ja füsioloogilise lahuse või mereveega loputama. Kõige mugavam on kasutada tehases valmistatud, ohutuid, spetsiaalselt imikutele kohandatud sobiva vooluga, kahjutu otsikuga ja mis kõige tähtsam - pisikesele ninale sobiva koostisega merevett. Merevett võib haiguse esimestel päevadel kasutada iga 2-3 tunni tagant, aga kui nohu püsib, on vajalik arsti läbivaatus ja abi.

Stermar® baby füsioloogiline merevesi – imikute ja väikelaste ninade eest hoolitsemiseks (0 kuni 3-aastased). Mõeldud igapäevaseks kasutamiseks 2–6 annust päevas.